Geri

DUBLİN'DE DİL OKULU OKUMAK

İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Dublin, hareketli sosyal hayatı ve yüksek yaşam konforu ile Avrupa’nın en çok ziyaret edilen başkentleri arasında yer almaktadır. Sıcakkanlı insanları ile yabancıları oldukça samimi bir şekilde karşılayan Dublin şehri, farklı kültürlerin buluştuğu ortak bir nokta olarak göze çarpmaktadır. Özellikle Google ve Facebook gibi internet devlerinin merkezi olan Dublin, eğitimini bu doğrultuda alan ya da kendini bu sektörlerde geliştirmek isteyen gençler için de öncelikli tercihlerden biri olmaktadır.

İrlanda’nın her yerine kolayca ulaşabileceğiniz ulaşım hattı ile özellikle toplu taşıma kullanım kolaylığı bulunan Dublin, birçok öğrenci yurduna da ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu özellikleri bakımından öğrenci dostu olan bu şehirde part-time ya da düzenli iş seçenekleri de diğer şehirlere oranla daha fazladır. Kendinizi asla yabancı hissetmeyeceğiniz Dublin sokaklarında dilinizi geliştirebilir, kendiniz gibi farklı ülkelerden gelen program öğrencileri ile tanışabilirsiniz. Şehri ikiye bölen Liffey Nehri’nin Kuzey ve Güney yakasına yerleşen yerel halk, son yıllarda zenginleyen ülke ekonomisi ile birlikte herhangi bir ayrım olmaksızın aynı şartlarda yaşamaya başlamışlardır. Şehirde gençlere yönelik pek çok aktivite düzenlenmektedir. Özellikle Temple Bar olarak bilinen yerde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek pek çok aktivite ve parti düzenlenmektedir. Böylelikle yabancı dilinizi sosyal hayatınızı sekteye uğratamadan da geliştirebilirsiniz. İrlanda’nın en eski üniversitelerinden biri olan Trinity College de Dublin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu üniversitedeki Eski Kütüphane’yi ziyaret ederek tarihi el yazmalarını ve oldukça şık bir mimariye sahip olan ana salonu da görebilirsiniz.

Dublin’de yalnızca yabancı dilinizi değil kültürünüzü de geliştirebilirsiniz. Tam bir müze şehri olan Dublin, İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, Ulusal Galeri, Yazarlar Müzesi, Jeanie Johnston Gemisi gibi dünyaca üne sahip müzeleri ile kültürünüzü geliştirmenize yardımcı olur. Yerel lezzetleri keşfedebileceğiniz Grafton Caddesi aynı zamanda alışveriş için de Dublin’in en çok ziyaret edilen yerlerinin başında gelmektedir. Kendi ekonominize katkı sağlayabileceğiniz iş imkânları ile Dublin, öğrencilerin en çok tercih ettiği Avrupa şehirleri arasında gelmektedir.

Yabancı dil eğitimi almak için Dublin’i tercih eden Türk öğrenciler, şehirdeki uygun maliyetli yaşam şartları ile birlikte bir taraftan dil eğitimi alırken, bir taraftan da çalışarak kendi ekonomilerine katkı yapabilirler. Yonca Consultancy, Dublin’in en iyi dil okulları ile anlaşmalıdır. Farklı lokasyonlarda yer alan bu okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olarak hangisini tercih edeceğinizi uzmanlarımızın desteği ile seçebilirsiniz. Anlaşmalı olunan Dublin Dil Okulları şunlardır:

Tüm bu dil okulları ve Dublin’de yabancı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bültenimize kaydolabilir, Yonca Consultancy’ye ulaşabilirsiniz.