Geri

LİMERİCK'DE DİL OKULU OKUMAK

İrlanda’nın büyük şehirlerinden biri olan Limerick, Munster iline bağlı bir kontluk konumundadır. Kelime anlamı “yalın” olan bu şehir, tarihi katedrallere, geniş yürüyüş yollarına, tarihi yapılara ve farklı sanat eserlerine sahiptir. Nehir üzerine kurulu olan kente köprülerle 3 farklı giriş bulunmaktadır. Bu köprüler de, tarihi yapıları nedeni ile Limerick’de ziyaret edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. İrlanda’nın merkezi bölgelerine olan yakınlığı nedeni ile ulaşım oldukça kolaydır.  

Kentte konaklayacak yer bulmak bir hayli kolaydır; ancak yine de bu şehri tercih edecek öğrencilerin Limerick’e gitmeden konaklayacak yer ayarlamaları zamanlarını verimli değerlendirmeleri açısından bir hayli önemlidir. Doğal manzaraları, şirin kafe ve pubları ile İrlanda sokak kültürünü Limerick şehrinde rahatlıkla hissedebilirsiniz. Kentin tarihi dokusunu görmek isteyenler, tam bir İrlanda kale kültürünü yansıtan “John King’s Castle” yapısını ziyaret edebilirler. Bu kaleyi ziyaret edenler kale yolunu takip ederek kale surlarının tepelerine çıkarak Limerick manzarasının tadını çıkarabilir. Bu kalenin bahçesinde yer alan at arabaları, bira fıçıları, idam aletleri ise tam olarak o dönemi özümsemenize yardım etmektedir. 

Türkiye’den Avrupa’nın çeşitli noktalarına yabancı dil eğitimi almak üzere gitmek isteyen gençler, tercih edecekleri ülkelerde ve şehirlerde eğitim hayatı kadar sosyal hayatın yapısı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Son yılların en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan İrlanda, Limerick şehri ile yabancı dil eğitimi almak isteyen gençlerin gözdesi haline gelmiştir. Dublin’den daha küçük ve daha sessiz bir yer arayanlar için doğru noktalardan olan Limerick, İngilizce eğitiminizi sorunsuzca tamamlayabileceğiniz çevresel faktörleri ile gözde Avrupa şehirlerinden biri haline gelmiştir. İrlanda’nın gizemli tarihini barındıran bir güzelliği sayesinde yabancı diliniz kadar kültürünüzü de bu şehirde geliştirmeniz mümkündür. Gittiği yerde sadece eğitimine ağırlık vermek isteyen biri için en önemli noktaların başında buna uygun bir şehir bulmak gelmektedir. Tam bir öğrenci şehri olan Limerick şehrinde sadece eğitiminiz ağırlık verebilir, kısa süre içerisinde yabancı dilinizi sıfırdan geliştirebilirsiniz. Güler yüzlü ve misafirperver yerel halkı sayesinde de gittiğiniz bölge neresi olursa olsun asla yabancılık çekmezsiniz.

Limerick’de bir taraftan yabancı dil eğitiminizi tamamlarken, bir taraftan da şehrin gelişmiş olan turizm ağında kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Böylelikle şehirde kaldığınız sürece ekonominize katkıda bulunarak geçiminizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.  

Yonca Consultancy, Limerick şehrinin en iyi dil okulları ile anlaşmalıdır. Farklı lokasyonlarda yer alan bu okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olarak hangisini tercih edeceğinizi uzmanlarımızın desteği ile seçebilirsiniz. Anlaşmalı olunan Limerick dil okulları şunlardır:

Tüm bu dil okulları ve Limerick şehrinde yabancı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bültenimize kaydolabilir, Yonca Consultancy’ye ulaşabilirsiniz.