Geri

CORK'TA DİL OKULU OKUMAK

İrlanda’nın ikinci en büyük şehri olan Cork, aynı zamanda İrlanda’nın en kalabalık üçüncü şehridir. Munster ilinde yer alan bu şehir, adını “bataklık bölge” anlamına gelen ve İrlandacada bir sözcük olan “corcach”tan almıştır. Oldukça şirin bir sahil şehri olan Cork, öğrenciler için uygun fırsatlara sahip yapısı ile her daim cezbedici Avrupa şehirlerinden biri olmuştur. Günümüzde İrlanda’da Dublin’e rakip olabilecek tek şehir Cork’tur.

İrlanda’nın güneybatısında yer alan Cork şehri, Cork Kontluğu’nun ana yerleşim merkezidir. Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehrin her noktasından merkeze ulaşmak mümkündür. Bir taraftan eğitimlerini tamamlarken, bir taraftan da bu tarihi şehrin sokaklarını gezmek isteyen öğrenciler için pek çok kültürel ve tarihi yapı mevcuttur. Özellikle tarihi sokakları ve doğası ile gerçek İrlanda yaşam kültürünü bu şehirde deneyimleyebilirsiniz. Cork Opera House, Crawford Municipal Art Gallery ve Lewis Glucksman Gallery gibi yerler, şehrin kültürel yapısından faydalanabileceğiniz yerlerden yalnızca bazılarıdır. Cork Müzik Okulu, Corcadorca Tiyatrosu, Everyman Palace Tiyatrosu ve Cork Film Festivali gibi sanatsal yerler ve aktiviteler de öğrencilerin ilgisini çekebilecek noktalardandır.

Cork şehri full-time ve partime olarak iş bulmak isteyenler için geniş iş imkânları sunmaktadır. Çeşitli endüstriyel kuruluşlar ve turizm sektörünün gelişmiş olması, farklı işleri deneyimlemeye yardımcı olmaktadır.  Bu açıdan Cork şehrinin iş ve eğitim imkânlarının oldukça zengin olduğunu söylemek mümkündür. Bu şehirde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için tüm bunlar avantajlı yönler olarak ön plana çıkmaktadır. Cork şehrinde dil eğitimi veren okullar farklı yaş gruplarına uygun olarak geniş kapasiteleri ve imkânları ile İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Okula göre farklılık göstermekle birlikte teorik derslerin yanında farklı sportif ve kültürel aktiviteler ile pratikte de öğrenme kolaylığı sağlanmakta, eğitim sürecinden keyif alınması amaçlanmaktadır. 

Cork şehrinde konaklamak Dublin’e göre biraz daha uygundur. Öğrenci yurtlarında kalmak isteyenler için geniş bir konaklama ağı mevcuttur. Aynı zamanda aile yanı konaklamalar da bu şehirde öğrencilerin yaygın olarak tercih ettiği konaklama çeşitlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında Cork’a gidecek öğrenciler turistlerle ve yerel halkla iletişim kurarak yabancı dillerini geliştirme şansı yakalayabilirler. Dublin’e göre görece daha sakin bir yaşam şekli olan Cork’ta yerel halk öğrencilere karşı oldukça sıcakkanlı ve misafirperverdir.

Yonca Consultancy, Cork şehrinin en iyi dil okulları ile anlaşmalıdır. Farklı lokasyonlarda yer alan bu okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olarak hangisini tercih edeceğinizi uzmanlarımızın desteği ile seçebilirsiniz. Anlaşmalı olunan Cork dil okulları şunlardır:

Tüm bu dil okulları ve Cork şehrinde yabancı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bültenimize kaydolabilir, Yonca Consultancy’ye ulaşabilirsiniz.