Geri

GALWAY'DE DİL OKULU OKUMAK

İrlanda’nın batı kıyısında yer alan Galway, Connacht ilinin en büyük ilçelerinden biri konumundadır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin dikkatini çekebilecek pek çok özelliği olan bu şehir, ülkenin en iyi turizm şehirlerinden biridir. Oldukça az olan suç oranı sayesinde sokaklarında yabancı biri olarak rahatlıkla gezebileceğiniz gibi sıcakkanlı halkı ile iletişime geçerek yabancı dil eğitiminize katkıda bulunabilirsiniz. Dublin üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen Galway, 80 bin kişilik şehir nüfusu ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek genişlikte imkânlara sahiptir. Dublin ile arası otobüsle 2,5 saattir. Bundan dolayı dilerseniz günübirlik olarak Dublin’i ziyaret edebilir, farklı kültürleri öğrenebilirsiniz.  

Galway, tarihi anlamda oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. Bunu şehrin antik yapısından anlamak mümkündür. Günümüze kadar korunabilmiş pek çok eser, şehrin büyüleyici havasına farklı bir anlam katmaktadır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen birçok genç için ideal olan bu şehirde hem yeni bir dil hem de yeni bir kültür öğrenebilirsiniz. Bölgede gençler ve öğrenciler için düzenlenen birçok aktivite yapılmaktadır. Şehir hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz kent müzesi, Galway’in İrlanda pub kültürünü yansıtan bar ve kafeleri ve doğal güzellikleri gibi gezilecek birçok noktası bulunan bu şehirde dil eğitimi alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Renkli ve geniş bir mutfak kültürü bulunan Galway’de kendinizi farklı lezzetler ile tanıştırabilirsiniz. Gastronomiden kültür-sanata, spordan bilim alanlarına kadar birçok farklı dalda eğitim gören öğrenciler ile iletişim kurarak bilgi-birikiminizi arttırabilirsiniz.

Galway, düzgün bir şehir mimarisine sahiptir. Komplike olmayan yollar ve bağlantılar sayesinde bir günlük  turla şehir merkezindeki her yeri öğrenebilirsiniz. Bu nedenlerden ötürü İrlanda’da Galway’e genellikle öğrenci şehri denmektedir. Galway’e öğrenci şehri denmesinin bir diğer nedeni ise kapasitesinin öğrenci şehirlerine uygun olacak şekilde olmasıdır. Yüksek olan konaklama kapasitesi sayesinde kalacak yer bulmak bir sorun olmaktan çıkmaktadır.

Galway’e doğrudan uçuş bulunmasa bile Cork veya Dublin’e gelerek buralardan Galway’e tren ya da otobüslerle ulaşabilirsiniz. Eğitim için bu noktayı seçen öğrencilerin birçoğu, eğitimlerini tamamladıktan sonra bile ziyaret noktalarına Galwey’i eklemektedir. Aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ve çeşitli bütçelerdeki kiralık daireleri ile konaklama sorunu yaşamazsınız. Yonca Consultancy’nin size vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde daha Galwey’e geçmeden nerede konaklayacağınızı belirleyebilir, bütçenizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Şehre geçmeden evvel planlamanızı doğru yapmanız, eğitim aldığınız süreçte rahat etmenize yardımcı olur.

Yonca Consultancy, Galway şehrinin en iyi dil okulları ile anlaşmalıdır. Farklı lokasyonlarda yer alan bu okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olarak hangisini tercih edeceğinizi uzmanlarımızın desteği ile seçebilirsiniz. Anlaşmalı olunan Galway dil okulları şunlardır:

Tüm bu dil okulları ve Galway şehrinde yabancı dil eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bültenimize kaydolabilir, Yonca Consultancy’ye ulaşabilirsiniz.